Strona domowa projektu znajduje się tutaj - https://www.v1engineering.com/
Kilka godzin drukowania - nie pamiętam już ile, ale sporo. Prawie 2 kg PLA. Druk z wysokością warstwy 0,3 mm.
Coś koło 7 m rury nierdzewnej średnicy zewnętrznej 25 mm, które okazały się mieć faktyczne wymiary od 25,1 mm do 25,4 mm średnicy. Dlatego potem miałem dylemat, czy wybrałem dobrą wersję, bo może bardziej pasowałaby wersja calowa?
Jednak wszystko ładnie spasowane i ładnie śmiga.
Projekt jest genialny w swojej prostocie. Szacunek dla Ryan Zellars. Na jego stronie znajdziecie też kilka innych ciekawych projektów.
Teraz na trochę muszę zamrozić budowę maszyny ze względów finansowych :-)
Kolejny etap to stół. Tu mam dylemat z czego go zrobić - metal czy drewno? Projekty już zrobiłem. Przeliczyłem finansowo i z drewna wcale nie jest taniej, przynajmniej po cenach marketowych. Sprawdzę jeszcze ceny w okolicznych składach i tartakach. Cena zdecyduje.
Zaprojektowane wersje
Wersja drewniana - kantówka (czy jak kto woli krawędziak) 50x100 łacznie około 15 metrów + płyta MDF na blat (bez obudowy). Obudowa: płyta OSB 18 mm + kantówka 25x30.I wersja metalowa: profil 20x50 mm też coś koło 15 metrów
Co powstanie? Dam znać.
:)
OdpowiedzUsuńTen komentarz został usunięty przez autora.
OdpowiedzUsuńniezly sprzet, ja swoje frezowanie zleciłem wasko
OdpowiedzUsuńŁadnie budowa sprzętu poszła! :) A czy przypadkiem prasy hydrauliczne wysięgowe również się nie przydadzą? Warto rozważyć tę kwestię i zainwestować w sprzęt od dobrego producenta
OdpowiedzUsuńCiekawa jestem efektu, bo tak naprawdę nie widziałam, żeby ktoś coś podobnego budował. Może już coś wrzuciłeś? Muszę sprawdzić inne Twoje posty. Żałuję, że nie mam w domu nikogo, kto by się znał na frezowaniu i obróbce CNC. Co prawda cięcie laserem w Krakowie oferuje Unihut https://unihut.pl/ i do nich się raczej zgłoszę, jednak warto czasem szukać po rodzinie. Zawsze taniej ;) .
OdpowiedzUsuń